Denon DJ práve ohlásil kompletnú druhú generáciu svojej vlajkovej lode, menovite prehrávačov SC6000 Prime, SC6000M Prime a mixpultu X1850 Prime. Majú oveľa väčšie dotykové obrazovky, lepšie otočné jogy, výkonnejší softvér a omnoho väčšie množstvo zobrazenia informácii o trackoch.

Prehrávače SC6000 Prime a SC6000M Prime

SC6000 Prime a SC6000M Prime majú väčšie obrazovky a jogy v porovnaní so svojimi predchodcami.
Oba prehrávače disponujú obrovskými 10,1 ″ multidotykovými displejmi, ktoré vo veľkej miere predbehli svojich predchodcov.

Majú tiež priestor na inštaláciu pevných diskov, ktoré obsahujú hudbu, podobne ako v prípade Prime 4. Ďalším vylepšením je nový veľký jog s priemerom 8,5 ″ pre SC6000 Prime a SC6000M Prime, pričom druhá menovaná varianta má hliníkový motorizovaný tanier s nastavením krútiaceho momentu.

Oba prehrávače sú vybavené masívnymi dotykovými obrazovkami. Ak sú rovnako dobré ako tie, ktoré sa nachádzajú na Prime 4, je to pre DJov skvelá správa.
SC6000 Prime a SC6000M Prime s Wi-Fi umožňovali streaming priamo z TIDAL a podľa Denon DJ bude mať v budúcnosti dokonca integráciu SoundCloud, Beatport a Beatsource.

Softvér, na ktorom bežia oba prehrávače, bol označený ako „Engine OS“ a umožňuje im vykonávať analýzu trackov priamo počas hrania bez potreby prenosného počítača, spolu s ďalšími funkciami, ako sú key lock, pitch a time stretching.  . Systém OS vám tiež umožňuje používať rekordbox knižnice priamo v Prime Series.

Oba prehrávače si stále zachovávajú vlastnosti svojich predchodcov, medzi ktoré patria dotykové pady, dvojvrstvové prehrávanie, ovládacie prvky Beat Jump a looping, nastavenie jogov a štyri USB konektory (jeden pre váš laptop, tri pre USB disky) a slot pre SD karty.

V budúcnosti bude dostupná  kompatibilita so Serato DJ, aj keď Denon DJ neuviedol, či budú spolupracovať s Traktormi, Rekordbox DJ alebo Virtual DJ.

Mixpult  X1850

Model X1850 Prime nadväzuje na predchádzajúci model X1800 pridaním elegantného nového vzhľadu, ktorý dopĺňa nové prehrávače, a navyše má nové ovládacie prvky FX Quantize pre vylepšovanie efektov synchronizovanými s BPM. Stále má všetky funkcie, vďaka ktorým je model X1800 úžasný mixpult, vrátane robustnej celokovovej zostavy, štyroch kanálov s trojpásmovými ekvalizérmi, 16 efektov, OLED displeja, dvoch mikrofónnych kanálov, send a return efektov, duálnych portov USB na rýchle prepínanie , RCA linkové a phono vstupy s prepínacou maticou a päťportový LAN hub pre pripojenie iných prehrávačov médií a pripojenie zariadení StagelinQ.

S vydaním série Prime sa zdá, že Denon DJ teraz nastavuje tempo, pokiaľ ide o inováciu DJ v klubovej sfére. Boli by sme veľmi prekvapení, keby Pioneer DJ neuvoľnil nový CDJ, ktorý by v podstate napodobňoval vlastnosti SC6000 (veľký dotykový displej, WiFi na streamovanie a podobne.

My už sme teraz zvedaví, ako sa nová séria Denon DJ chytí na trhu a ako si ho obľúbia samotní DJi.

Zdroj: Digital DJ Tips

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *