Na crowdfundingovej kampani sa objavili nezvyčajné slúchadlá od JBL. Ich hlavnou devízou je funkcia samonabíjania, na svoju prevádzku si teda vystačia aj bez elektrickej zásuvky.
Bezdrôtové slúchadlá by mali poslucháčom zabezpečiť neobmedzený čas prehrávania. JBL využíva technológiu Exeger od spoločnosti Powerfoyle. Ten istý materiál využíva napríklad aj Logitech vo svojej solárnej klávesnici K760. Exeger dokáže získavať energiu nielen zo slnečného žiarenia, ale aj z nepriameho svetla.

Podľa slov výrobcu, ak sa budete pohybovať vonku 1,5 hodiny denne, získate 68 hodín prehrávania bez potreby pripojenia k nabíjačke. Pri 2 hodinách vonku denne je to až 168 hodín a viac ako 2,5 hodiny poskytne prakticky neobmedzenú dobu prehrávania.

JBL REFLECT Eternal používajú technológiu Exeger Powerfoyle, ktorá transformuje prírodné aj umelé svetlo na bezplatnú, udržateľnú energiu a prispievajú tak k menšej uhlíkovej stope.

Slúchadlá sa dajú nabíjať aj štandardne cez USB kábel, za 15 minút sa majú dobiť na dve hodiny prehrávania, na plnú kapacitu to trvá približne 2 hodiny. Lítiovo-iónová batéria má kapacitu 700 mAh. Certifikát IPX4 umožňuje používanie slúchadiel v daždi, alebo vo fitku vďaka odolnosti voči potu.

V kampani na Indiegogo sa ponúkajú s výraznou zľavou, namiesto 148 € je to vcelku zaujímavých 89 €. Môžete si vybrať z dvoch farieb, zelenej a červenej, jediný problém vidíme v termíne dodania, ktorý má byť až v októbri 2020.

Zdroj: Vzdy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *